Na “Natječaj za nove skladbe” 3. SZP 2015. pristiglo je 12 skladbi.

posted in: NAJAVE | 0

Na ovogodišnji Natječaj za nove skladbe pristiglo je 12 skladbi, za mješovite, muške i ženske zborove. Svima hvala i čestitke na trudu!

Posebno smo radosni što je veliki broj skladatelja odabrao tekstove samoborskih pjesnika i pjesnikinja, članova samoborskog ogranka Matice hrvatske, a dvije skladbe su na narodni tekst dok je jedna na liturgijski.

U daljnjem popisu nalaze se relevantni podaci o pristiglim skladbama (osim imena skladatelja). Imena svih skladatelja biti će pročitana na kraju natjecateljskog koncerta 18. travnja u 18.00 sati u velikoj dvorani Hrvatskoga doma u Samoboru kada će biti i proglašene najbolje i nagrađene skladbe 3. Samoborskog zborskog protuletja 2015.

1. MIRIS JESENI (tekst: Vlasta Mažuranić), ŠIFRA: Tomor Verlioz, skladba: Mješoviti zbor “a cappella”
  2. LUBIČICA (tekst: Lidija Mezdić), ŠIFRA: Breg, skladba: Mješoviti zbor “a cappella” uz pljeskanje
  3. JORGOVANI (tekst: Marija Majstorović), ŠIFRA: Pčela, s​kladba: Mješoviti zbor “a cappella”
  4. SNOVI (tekst: Ljubica Braja), ​ŠIFRA: Sanjar, skladba: Mješoviti zbor i glasovir